Internetiniuose portaluose dažnai galima rasti straipsnių „5 priežastys, kodėl verta pamėgti avokadą“ arba „10 teiginių, kurių negalima sakyti besilaukiančiai moteriai“. Prieš kurį laiką man į galvą toptelėjo vaikų auginimo džiaugsmų topas:

1. Gyvas savo vaikystės prisiminimas ir pergyvenimas iš naujo. Daug dalykų, kuriuos buvai pamiršęs, vėl įtrauki į kasdienę rutiną: plastilinas, „Ką žmonės dirba visą dieną?“, Telebimbam, botai, kai palyja, ilgas sliekų stebėjimas, atsitūpus vidury gatvelės, žavėjimasis mėnuliu daug kartų per vakarą ir kiti puikūs dalykai.

2. Juokai. Tobulėjant vaikų kalbai atsiranda visai nauja juokų kategorija šeimos gyvenime. Naujais žodžiais pasipildo ir šeimos žodynas, pvz. apesinytė (princesytė), gak (dar), kuniutė (knygutė) ir pan. Juokai gali gimti bet kuriuo metu, net vidury nakties, kai vaikas kalbėdamas per miegus prašo sriubytės. Juokingos situacijos nuolat aptarinėjamos išplėstinėje šeimoje, su tetom ir dėdėm, seneliais ir proseneliais.

3. Ryšys. Top’o karalius – santykis su nauju žmogum, nuolatinis fizinis ir psichologinis artumas, saugumas. Atsimenu iš savo vaikystės, kad kažkur einant vėlai vakare su mama, būdavo taip drąsu, kad nieko negero negali atsitikti. Mama neleis. Gera pajausti, kad savo vaikui esi saugumo garantas, kai susapnuoja košmarą, nustoja skaudėti, kai papūti pirštą, ir norisi dalintis atradimais.

Marcelo Silva/unsplash.com nuotrauka

%d bloggers like this: