Čiulptukas žindomam pagal poreikį kūdikiui: Avent ultra soft čiulptukų apžvalga

Čiulptukas žindomam pagal poreikį kūdikiui: Avent ultra soft čiulptukų apžvalga

Pirmą dukrytę auginau be čiulptuko. Žindžiau pagal poreikį, ilgai, dažnai ir daug. Pagal poreikį žindau ir mažąją. Žinau, kad be čiulptuko galima išsisukti, bet ar tikrai verta?

Tarp mano mergaičių 2 m. skirtumas, tad veikti tikrai yra ką. Dar prieš gimstant mažajai žinojau, kad šįkart čiulptuką siūlysiu. Kai užsivedė pieno gamyba, kūdikėlis išmoko tinkamai apžioti krūtį, išmokau atpažinti alkio ženklus, taip ir padariau. Kodėl taip nusprendžiau?

  • Mašinoje, vežimėlyje, nešynėje, taip pat užmigdytą prie krūties vaikutį perkeliant į lovelę čiulptukas yra rimtas pagalbininkas;
  • Su dviem vaikais kiekviena rami minutė yra verta šlovės;
  • Įvardinami čiulptukų minusai man atrodo sąlyginai daug mažesni nei vaiko ir mamos patiriamas stresas, jei jis įsiverkia, o mama negali tuoj pat padėti (pvz. vairuoja, yra  kur nors lauke toliau nuo namų su mažiukais vaikais ir pan.);
  • Mano žindymo atveju, kai pieno per akis, vaikas pasisotina greitai, o paskui pyksta, kad bėga pienas, nori tiesiog žįsti, čiulptukas taip pat gelbsti.

Pradžioje naudojome kaučiukinį vyšnios formos čiulptuką, bet jie labai greitai nusidėvi ir per porą savaičių pasidaro lipnoki, pradeda kibti dulkelės. Tada perėjome prie Avent klasikinio dėl girdėtų rekomendacijų, patikimo gamintojo, mielo dizaino. Jis visai tiko, nors man atrodė gana kietokas.

Pasitaikius progai testuoti Avent ultra soft, susidomėjau ir štai, jau savaitė čiulptukus mažoji naudoja. Kuo jie man patinka?

  • yra minkštesni už klasikinį Avent čiulptuką;
  • sparneliai lankstūs, nepalieka nuospaudų ant veiduko;
  • lengvai nusiplauna, aptakios formos, nėra, kur kauptis nešvarumams;
  • gražaus dizaino, apvalūs, pastelinių spalvų;
  • pakuotėje jų yra du, kartu su sterilizavimo dangteliu, tad visuomet gali turėti švarų atsarginį, patogu nuplauti.
Kaip išlaikyti kūdikį ramų viešoje vietoje? Dviejų vaikų mamos gudrybės

Kaip išlaikyti kūdikį ramų viešoje vietoje? Dviejų vaikų mamos gudrybės

Esu už tai, kad su vaikais mamos  eitų ten, kur norisi (ten, kur įleidžia). Tikiu, kad tėvystė gali būti laiminga tik tuomet, kai neužsidaroma už savo namų sienų, o šeima jaučiasi laisva judėti ir išlieka socialinio pasaulio dalimi.

Tad nuo pirmosios dukters gimimo, kelias savaites ramiai susipažinę namuose, mes ėmėme judėti kartu su kūdikiu: ėjome į parduotuves, kavines, koncertus, parodas, kiekvieną sekmadienį lankėmės bažnyčioje, keliavome mašina po Lietuvą, ėjom į daugybę draugų vestuvių, keliskart skridom lėktuvu ir t. t. Dažnai kūdikį palikti artimiesiems ir išeiti be jo yra keblu, ypač kai jis maitinamas mamos pienu be buteliuko. Vaikui augant, išėję kur nors su vyru dviese, netrukus imdavom ilgesingai žiūrėti į kitus vaikus ir juokauti, ką dabar mūsų vaikas veiktų.

Kokia tokio požiūrio nauda?

* Auginamas ne super-sterilioje aplinkoje kūdikis įgyja atsparumą;
* Tėvams nereikia budėti prie telefono, pavyksta pabūti kiek ilgiau, jaustis „čia ir dabar“;
* Šeima linksmai gyvena, o ne laukia „kol vaikai užaugs…“;
* Sumažinamas motinystės nuobodulys (o toks būna, kai imi klimpti rutinoje).

Taigi, ką daryti, kad ne tik išeitum į viešumą, bet ir jaustumeis ten gerai? Kaip netrukdyti kitiems ir išlaikyti kūdikį ar mažą vaiką pakankamai ramų ten, kur to reikia? Čia pateikiu sąrašą mažų savo gudrybių ir patarimų.

1. Svarbiausia „susidėlioti galvoje“. Viskas prasideda nuo mamos ir tėčio ramybės bei pusiausvyros. Atsimenu savo, pirmų mėnesių mamos, baimę, kad vaikas atsibus ir ims verkti. Mane šaltas prakaitas išpildavo apie tai pagalvojus. Na, bet realybėje tai neatsitikdavo taip jau dažnai, o jei ir atsitikdavo – tai kas čia tokio? Kas atsitiks, net jei vaikas visu garsumu pravirks? Juk užtruks gal 10 sekundžių išeiti už durų ir jį nuraminti. Ar dėl to verta išvis niekur neiti iš namų? Vaikui augant, svarbu turėti realius lūkesčius: vaikas visą laiką nesėdės prisegtas vežime, bet jį galima išmokyti tyrinėti pakankamai tyliai. O jei ir kils triukšmo, nereikia jaustis pernelyg kaltam. Mano vyras yra pasakęs: „Lietuvoje vaikai triukšmauja per mažai. Lietuviai turėtų džiaugtis, kad aplink girdisi vaikų keliamas triukšmas. Tai reiškia, kad apskritai yra vaikų ir gerėja Lietuvos demografinė situacija.“.

2. Kol vaikas ramus – nieko nekeiskite :D. Kai buvome „pirmakarčiai“ tėvai, iš to entuziazmo dažnai vaiką perstimuliuodavome – traukdavome ramią iš vežimo, kad parodytume, kokia čia užaugo, o paskui stebėdavomės, tai kodėl nebeguli vežime, padėta atgal? Žodžiu, jei vaikas miegojo ir ką tik pabudo, nepulkite nieko keisti. Paprastai jis paguli, apsidairo, nusižiovauja, ima krutėti, o tik tada skleidžia garsus. Taip pat, jei vaikas kažkuo susidomėjo, pvz. Žaisliuku ar skėčių stovu, tuo metu nesiūlykite kito daikto ar veiklos. Taip išlošiama laiko.

3. Pradėkite siūlymus nuo prasčiausios alternatyvos 😀 . Pradžioje pabudusį, apsižvalgiusį ir jau zirzaujantį kūdikį pradžiuginkite atidarydami vežimo gaubtą, tada pasiūlykite kokį daiktą, vėliau paimkite ant rankų ir pasėdėkite kartu, ir tik pabaigoje pradėkite vaikščioti ir rodyti įdomybes. Pradėjus nuo geriausios alternatyvos, labai sunku grįžti atgal. Pasitikrinkite: esate mažas vaikas ir mama turi jūsų žaisliuką, mašinos raktus, obuolį, traputį ir sausainį. Kokia hierarchijos tvarka? Atsakau: 1. Žaisliukas; 2. Traputis; 3. Obuolys; 4. Mašinos raktai; 5. Vėl obuolys; 6. Vėl raktai; 7. Sausainis; 8. Raktai su sausainiu.

4. Nesukite galvos dėl kitų patarimų. Kiek žmonių, tiek nuomonių: vaikui šalta, vaikui karšta, reikia supti ar nesupti, nešioti taip ar kitaip? Tai tik jūsų reikalas. Jūs geriausiai pažįstate savo vaiką, jūs viduje geriausiai žinote, ko jis nori ir ko jam reikia. Juk jūs komanda.

5. Žindykite. Esant poreikiui ir jei vaikas gali susikaupti, žindykite prie kitų. Aš naudoju žindymo skarą, kuri uždengia, bet paliekamas tarpelis viršuje, tad galiu matyti savo vaiką, o žindymo proceso niekas nemato. Daug pokalbių įvyksta be tavęs, jei kaskart išeini maitinti atskirai. Gali būti, kad visą vakarą taip ir teks praleisti už durų. Maitinant ten, kur reikia ir kada reikia, laimi visi.

6. Nešiokite nešynėje. Kūdikis jaučiasi kaip mamos pilve, ne taip greitai nuvargsta nuo aplinkos stimulų, o mama gali laisvai pabendrauti.

 Kiekvienas turi gauti pagal poreikius. Vaikui saugiausia, kai šalia yra jo tėvai. Namai, ten kur tėvai. Bet jis ateina į šeimą, kuri irgi turi savo poreikius. Jei tėvai jaučia norą judėti, eiti, keliauti, vaikas tikrai prisitaikys, patirs šimtąsyk mažiau streso nei pasilikdamas kažkur toli nuo tėvų ir ilgam su kitais.

#breastfeeding #babywearing #travelwithababy #kiekvienampagalporeikius #švelnitėvystė