Bardai LT „Pabėgimas iš Trepsės namų“

Bardai LT „Pabėgimas iš Trepsės namų“

Naujasis muzikinis Bardai LT spektaklis “Pabėgimas iš Trepsės namų”, pastatytas pagal Jono Avyžiaus pasakojimą bei Andriaus Kaniavos libretą bei muziką, paliko tokį saldų ir malonų jausmą, kad norisi įspūdžiais pasidalinti.
Atsimenu, kaip kažkada vyro sesuo, išgirdusi vieną iš Kakės Makės trenksmingų dainelių, pasakė: “Mūsų vaikystės muzika tikrai buvo gražesnė” ir aš nesiginčijau. Ir muzika, ir veikėjai iš mūsų vaikystės filmų ir spektaklių atrodydavo kažkokie turtingesni, gilesni nei šiuolaikiniai.
Bet šiandien labai apsidžiaugiau. “Pabėgimas iš Trepsės namų” – toks reikalingas šių laikų vaikams! Jis estetiškas, vaizdingas, šmaikštus, melodingas, švelnus, netikėtas, nepaviršutiniškas ir įtraukiantis. Čia vieną minutę graudiniesi, o kitą – jau kvatoji.
Istoriją turbūt puikiai žinote – mergaitei Trepsei mama nuperka visus žaislus, kurių ji tik užsigeidžia ir reikalauja trepsėdama bei rėkdama. Jos norai nesibaigia, turimais žaislais nesidžiaugia, o galiausiai jie visi guli numesti tamsiame kambaryje, kol nusprendžia pabėgti.
Spektaklio veikėjai – žaislai su įdomiausiom istorijomis ir skirtingais temperamentais – leidžia lengvai įsikūnyti ir susitapantinti, tuo tarpu geriau pažinti save ir kitus, įvairiausius asmenybės kampus. Lėlė vartyklė Cingulingu moko besąlyginės meilės ir kitų priėmimo, klajojantis riteris Artūras – pasiaukojimo dėl kitų ir ryžto, prisukamas zuikis paneigia išankstines nuostatas apie bailius zuikius, nes vietoje bei laiku imasi lyderiauti. Sulūžęs automobilis “Trantas” simbolizuoja, kad ne išorėje slypi jėga, lėlė Mėlynakė skatina siekti giliausių svajonių, nes tik taip būsime tikrai laimingi. Skudurinė Onutė įkūnija išmintį, o ironiškasis klounas pasakoja kaip kartais skaudanti širdis būna nedraugiškumo ir pašaipų kitiems priežastis.
Visi žaislai viltingai laukia savojo vaiko ir meilės.
Aktoriai nuostabūs, balsingi, o Aistė Lasytė tiesiog prikausto akis!
Labai rekomenduoju šį spektaklį visiems vaikams ir suaugusių vidiniams vaikams, mylintiems teatrą, juoką ir muziką. Patiks ir trepsinčioms mergaitėms bei berniukams.
“Reikia tik kad širdy įžiebtume šviesą, reikia tik kad širdy įžiebtume šviesą!” Ačiū,
Bardai LT !

Vaikų auginimo džiaugsmų TOP3

Vaikų auginimo džiaugsmų TOP3

Internetiniuose portaluose dažnai galima rasti straipsnių „5 priežastys, kodėl verta pamėgti avokadą“ arba „10 teiginių, kurių negalima sakyti besilaukiančiai moteriai“. Prieš kurį laiką man į galvą toptelėjo vaikų auginimo džiaugsmų topas:

1. Gyvas savo vaikystės prisiminimas ir pergyvenimas iš naujo. Daug dalykų, kuriuos buvai pamiršęs, vėl įtrauki į kasdienę rutiną: plastilinas, „Ką žmonės dirba visą dieną?“, Telebimbam, botai, kai palyja, ilgas sliekų stebėjimas, atsitūpus vidury gatvelės, žavėjimasis mėnuliu daug kartų per vakarą ir kiti puikūs dalykai.

2. Juokai. Tobulėjant vaikų kalbai atsiranda visai nauja juokų kategorija šeimos gyvenime. Naujais žodžiais pasipildo ir šeimos žodynas, pvz. apesinytė (princesytė), gak (dar), kuniutė (knygutė) ir pan. Juokai gali gimti bet kuriuo metu, net vidury nakties, kai vaikas kalbėdamas per miegus prašo sriubytės. Juokingos situacijos nuolat aptarinėjamos išplėstinėje šeimoje, su tetom ir dėdėm, seneliais ir proseneliais.

3. Ryšys. Top’o karalius – santykis su nauju žmogum, nuolatinis fizinis ir psichologinis artumas, saugumas. Atsimenu iš savo vaikystės, kad kažkur einant vėlai vakare su mama, būdavo taip drąsu, kad nieko negero negali atsitikti. Mama neleis. Gera pajausti, kad savo vaikui esi saugumo garantas, kai susapnuoja košmarą, nustoja skaudėti, kai papūti pirštą, ir norisi dalintis atradimais.

Marcelo Silva/unsplash.com nuotrauka

Traukiniai ir avys

Traukiniai ir avys

Savaitgalio šeimos pramoga: vienos stotelės kelionė traukiniu, avių pakibinimas bei pamaitinimas žole ir grįžimas atgal kitu traukiniu po 10-ies minučių. Tai tradicinis mūsų maršrutas, kai lankome senelius Dzūkijoje.

Zuikio paltas, važiuojančiam ne zuikiu, iš www.vestos.lt