Kasdien pasitaiko momentų, kai vaiko ir tėvų nuomonės nesutampa. Mūsų namuose Top 2 kriziniai momentai pasireiškia, kai: • po 15-20 min. žiūrėjimo reikia išjungti filmuką; • perskaičius knygelę ar dvi reikia jas užversti ir užgesinti šviesą.
Nieko blogo norėti geresnio gyvenimo, galvoju, kai mūsų dukra bando išsikovoti daugiau laiko savo malonumams. Bet kartais jos ambicija nepaklūsta deryboms, o direktyvus veiklos nutraukimas iš tėvų pusės baigiasi skausminga ašaringa drama. Kas nori tų dramų, ypač prieš miegą?

Taip kilo mintis panaudoti laikrodį. Tai gali būti skaitmeninis, stalinis ar smėlio laikrodis. Mes naudojame telefoninį variantą. Prieš atitinkamą laiko tarpą nustatau žadintuvą ir įspėju dukrą, kad kai jis suskambės reikės išjungti kompiuterį/užgesinti šviesą ir eiti miegoti. Ir ką jūs sau manote, ji kaip kareivukas vykdo susitarimą. Manau, kad tai yra puikus pereinamasis būdas, kai formuojamos namų taisyklės. Kai ši tvarka pasidaro įprasta, vaikas pripranta prie atitinkamo laiko intervalo, arba paauga ir tampa sukalbamesnis derybininkas, laikrodis nebereikalingas.

%d bloggers like this: