Naujasis muzikinis Bardai LT spektaklis “Pabėgimas iš Trepsės namų”, pastatytas pagal Jono Avyžiaus pasakojimą bei Andriaus Kaniavos libretą bei muziką, paliko tokį saldų ir malonų jausmą, kad norisi įspūdžiais pasidalinti.
Atsimenu, kaip kažkada vyro sesuo, išgirdusi vieną iš Kakės Makės trenksmingų dainelių, pasakė: “Mūsų vaikystės muzika tikrai buvo gražesnė” ir aš nesiginčijau. Ir muzika, ir veikėjai iš mūsų vaikystės filmų ir spektaklių atrodydavo kažkokie turtingesni, gilesni nei šiuolaikiniai.
Bet šiandien labai apsidžiaugiau. “Pabėgimas iš Trepsės namų” – toks reikalingas šių laikų vaikams! Jis estetiškas, vaizdingas, šmaikštus, melodingas, švelnus, netikėtas, nepaviršutiniškas ir įtraukiantis. Čia vieną minutę graudiniesi, o kitą – jau kvatoji.
Istoriją turbūt puikiai žinote – mergaitei Trepsei mama nuperka visus žaislus, kurių ji tik užsigeidžia ir reikalauja trepsėdama bei rėkdama. Jos norai nesibaigia, turimais žaislais nesidžiaugia, o galiausiai jie visi guli numesti tamsiame kambaryje, kol nusprendžia pabėgti.
Spektaklio veikėjai – žaislai su įdomiausiom istorijomis ir skirtingais temperamentais – leidžia lengvai įsikūnyti ir susitapantinti, tuo tarpu geriau pažinti save ir kitus, įvairiausius asmenybės kampus. Lėlė vartyklė Cingulingu moko besąlyginės meilės ir kitų priėmimo, klajojantis riteris Artūras – pasiaukojimo dėl kitų ir ryžto, prisukamas zuikis paneigia išankstines nuostatas apie bailius zuikius, nes vietoje bei laiku imasi lyderiauti. Sulūžęs automobilis “Trantas” simbolizuoja, kad ne išorėje slypi jėga, lėlė Mėlynakė skatina siekti giliausių svajonių, nes tik taip būsime tikrai laimingi. Skudurinė Onutė įkūnija išmintį, o ironiškasis klounas pasakoja kaip kartais skaudanti širdis būna nedraugiškumo ir pašaipų kitiems priežastis.
Visi žaislai viltingai laukia savojo vaiko ir meilės.
Aktoriai nuostabūs, balsingi, o Aistė Lasytė tiesiog prikausto akis!
Labai rekomenduoju šį spektaklį visiems vaikams ir suaugusių vidiniams vaikams, mylintiems teatrą, juoką ir muziką. Patiks ir trepsinčioms mergaitėms bei berniukams.
“Reikia tik kad širdy įžiebtume šviesą, reikia tik kad širdy įžiebtume šviesą!” Ačiū,
Bardai LT !

%d bloggers like this: