Ne taip jau paprasta atrasti gražios lietuviškos muzikos vaikams, tad noriu pristatyti vieną mūsų mėgstamą albumą.

Tai kūrėjos, muzikos ir dailės terapeutės Ilonos Papečkytės muzikinis rinkinys „Čiuku čiuku traukinukas“, sudarytas iš subtiliai melodingų, šmaikščių, neilgų dainelių. Jose apdainuojamas vaiką traukiantis vaizdų ir garsų pasaulis: traukinys, dramblys, žirafa, krokodilas, žirgeliai, skėtis, sūpuoklės, laikrodis su gegute, virdulys, troleibusas, cirkas ir kitos labai svarbios temos.

Dar metų neturintys ir nekalbantys klausytojai gali dainuoti kartu, nes dainelėse gausu garsažodžių kaip „a-a-a“, „šu šu šu“, „tapu tapu tap“ ir pan. Užliūliuoja autorės balsas ir daugybė gyvų pritariančių instrumentų. Vyresni vaikai, išmokę daineles, vėliau gali dainuoti patys, pasinaudodami instrumentuotėmis. Albumą išleido leidykla „Nieko rimto“. Įsigyti galite parduotuvėse, knygynuose ar internetu.

Pakalbinta Švelnios tėvystės, Ilona atsakė į tris klausimus:

Kas labiausiai įkvepia kurti muziką vaikams? Mane rašyti vaikams įkvėpė  patys mano į pasaulį atėję vaikai – dukrytės Elena ir Marija, ir nuostabiausioji Lietuvos poetų, rašančių vaikams, poezija. Vėliau prisidėjo ir sutikti gyvenimo kelyje nuostabūs vaikai, kuriuos tėveliai atvedė į mano įkurtą ir vadovaujamą ,,Vaikų ir jaunimo dainos teatrą“.

Koks juokingiausias įvykis, kurį atsimenate iš savo koncertų vaikams? Gal smagiausias atvejis, kai pakvietus vaikus ant scenos, pradėjo lipti visi vaikai.

Ką patartumėte tėvams, norintiems paskatinti vaikų kūrybiškumą? Svarbiausia, vaikų nekritikuoti, iš jų nesijuokti, padrąsinti.

***
Muzikuokite su savo vaikais!

%d bloggers like this: